Haber

Kadın kılığında dolaşan zanlı mahalleliyi tedirgin etti

Şüpheli komşular, kadın kılığında ortalıkta dolaşıyor, tedirgin

Kıyafetlerini bırakıp kaçan zanlı, polisi seferber etti.

KARS – Kars’ta kadın kılığında sokaklarda görülen şüpheli şahıs mahalleliyi tedirgin ediyor. Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine polis ekipleri şahsı yakalamak için çalışma başlattı.

2 gün önce Kars Halitpaşa Mahallesi’nde İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, bir erkek şahsın kadın kıyafeti giydiği ihbarı üzerine harekete geçti. Mahallede iş makinesinin yanında üzerini değiştirirken polis kıyafetlerini fark eden zanlı, eşyalarını olay yerinde bırakarak kaçtı.

Mahalle sakinleri, sabah saat 06.30 sıralarında Bayram Tanrıverdi Caddesi’nden Anıl Sokak’a giden ve aynı kişi olduğu öne sürülen kişiyi görünce büyük tedirginlik yaşadıklarını söyledi. Polis ekipleri, kimliği henüz belirlenemeyen zanlıyı yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Olayla ilgili açıklama yapan Halitpaşa Mahalle Muhtarı Fermani Bay, “Erkek ve kadın kıyafetleri içinde esrarengiz bir şahıs buralarda dolaşıyor. Sadece emniyetimizin ablukası altında, yakalanması söz konusu. Komşular gördü, bugün saat 06.30’da ortada görüldü, nedir bu, nedir bu, sağlıklı mı, sağlıksız mı? zarar görmemek Polisimizden ve Cumhuriyet Başsavcılığımızdan bu şahsın bir an önce yakalanmasını talep ediyoruz” dedi.

Mahalle sakinlerinden Ali Anlı, “Bugün sabah 06.30’du arkadaşlar gördü size fotoğrafları gösterdim. Komşular çekmiş, ben orada değildim, uyuyordum. Uyandığımda , mahalleli etraflarına toplanıp ne olduğunu sormuşlar ve kadın kılığına girmiş bir adamın ortalıkta dolaştığını söylemişler.”

Polis zanlının yakalanması için mahallede çalışma yaparken, olaydan tedirgin olan mahalle sakinleri zanlının bir an önce yakalanmasını istiyor.

haber-sultanhisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu